ایران، قم

29.69°C
آسمان صاف
جمعه
24.49°C / 36.77°C
شنبه
22.57°C / 35.2°C
یکشنبه
27.15°C / 37.97°C
دوشنبه
27.72°C / 38.97°C
سه شنبه
28.72°C / 39.94°C
چهارشنبه
30.16°C / 40.17°C
پنج شنبه
28.46°C / 38.51°C
خودشان رابطه با عربستان را خراب کردند، خودشان هم رابطه را برقرار کردند

خودشان رابطه با عربستان را خراب کردند، خودشان هم رابطه را برقرار کردند

فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به عملکرد دولت رئیسی در 2 سال گذشته، به اصلاحات نیوز می‌گوید: دولت شعارهای اقتصادی زیادی از جمله مسکن، مهار تورم، حفظ ارزش پول و ... را مطرح می‌کرد ولی در هیچ یک  از آنها موفق عمل نکرد و علاوه بر اینکه خودش موفق و قوی ظاهر نشد، افرادی که در بدنه دولت قرار داد هم افراد قوی نبودند. به طور کلی حاکمیت دولت سیزدهم اصلا موفق عمل نکرده است.

وی ادامه داد: وقتی در کوچه و خیابان می‌روید بیشتر با عمق گرانی‌ها روبه رو می‌شوید. چه کسی فکر می‌کرد مرغ 25 هزارتومانی را دولت روحانی تحویل دهد و بعد از 2 سال در دولت مردمی! رئیسی مرغ به 100 هزارتومان برسد.

رئیسی عملکرد موفقی نداشته و این خوشبینی و امیدی که از آن صحبت می‌کند، از مهمترین عوامل ناکارآمدی دولت است، او هر جا می‌رود اظهار خوشبینی و امید و پیشرفت می‌کند اما وقتی در کوچه و بازار می‌روید چیزی غیر از این می‌بینید. در سیاست خارجی هم کاری جز برقراری مجدد رابطه با عربستان کاری نکردند، تازه رابطه‌ای که خودشان خراب کرده بودند. این روابط هم در عین حال که خوب است اما چیزی از آن عاید مردم نشد.

میبدی با بیان اینکه رئیسی عملکرد موفقی نداشته و این خوشبینی و امیدی که از آن صحبت می‌کند، از مهمترین عوامل ناکارآمدی دولت است، گفت: رئیسی هر جا می‌رود اظهار خوشبینی و امید و پیشرفت می‌کند اما وقتی در کوچه و بازار می‌روید چیزی غیر از این می‌بینید. در سیاست خارجی هم کاری جز برقراری مجدد رابطه با عربستان کاری نکردند، تازه رابطه‌ای که خودشان خراب کرده بودند. این روابط هم در عین حال که خوب است اما چیزی از آن عاید مردم نشد.  وی در ادامه می‌گوید: برقراری روابط و موفقیت سیاست خارجی باید منجر به رفع تحریم ها باشد که کمر مردم را شکسته است.

فاضل میبدی با اشاره به اینکه کسی که در صندلی قدرت نشست، ذهنش واقعیت ها را چیز دیگری می‌بیند، گفت: انقدر فضای آزاد و احزاب و رسانه های آزاد وجود ندارد، دولتمردان فکر می‌کنند هر کاری که کرده اند موفق بوده است. من خیلی دوست دارم به شرایط امیدوار باشم و نقطه قوتی در عملکرد دولت پیدا کنم، اما متاسفانه تاکنون یک نقطه قوت هم پیدا نکردم.

او می‌گوید: ادامه این روند سرانجام تلخی را به همراه دارد. بی اعتمادی بیشتر، مهاجرت بیشتر، یاس بیشتر سرانجام ادامه این روند است. یک گروه خاصی این دولت را روی کار آوردند و شعارشان این بود که دولت قبل بد عمل کرده و ما قرار است شرایط را بهبود ببخشیم، اما هیچ اتفاقی رخ نداد. از سوی دیگر این روند در کاهش میزان مشارکت در انتخابات هم به شدت تاثیر دارد.

Image

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

 

پس بشارت ده به آن بندگان من كه به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم