ایران، قم

34.8°C
آسمان صاف
یکشنبه
29.4°C / 41.32°C
دوشنبه
27.39°C / 41.39°C
سه شنبه
29.25°C / 41.12°C
چهارشنبه
30.69°C / 41.88°C
پنج شنبه
31.92°C / 42.37°C
جمعه
28.22°C / 40.15°C
خشونت پلیس علیه دانشجویان ماهیت حقوق بشر دروغین آمریکا رابرملا کرد

خشونت پلیس علیه دانشجویان ماهیت حقوق بشر دروغین آمریکا رابرملا کرد

آیت‌الله ایازی: اعمال خشونت بر علیه دانشجویان نشان می‌دهد که لابی صهیونیستی در آمریکا چگونه نفوذ کرده است، چرا که در جنگ ویتنام فقط در بخش‌هایی حمایت می‌کردند اما در حال حاضر با توجه به فشار افکار عمومی حاضرند که نامه رسمی هیئت دولت آمریکا در محکومیت دولت و اعتراض به جنایت خشونت بار رژیم صهیونیستی را نادیده بگیرند و همچنان کنگره آمریکا کمک‌های گسترده‌ای را برای حمایت رژیم صهیونیستی تصویب می‌کند که نشان از نفوذ قوی و گسترده لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا و اروپا دارد.

بدیهی است که با اعمال خشونت پلیس بر علیه دانشجویان و حتی مردم، ماهیت وحقوق بشر برملا شد،همانگونه که در دوران جنگ آمریکا با ویتنام مردم اقدام به اعتراض به جنایات حاکمان خود پرداختند،امروز نیز بر علیه این جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت دولت های غربی مخالفت خود را نشان دادند. شاید بتوان گفت در این دوره برخلاف دهه ۶۰ میلادی اعتراضات بسیار گسترده‌تر و مخالفت با سیاست غربی بیشتر و گسترده تر است.

ایت الله سیدمحمدعلی ایازی قرآن پژوه معاصر، استادیار دانشکدهٔ حقوق، الهیات و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در خصوص اعمال خشونت پلیس آمریکا به دانشجویان مدافع فلسطین،گفت: با توجه به اتفاقات اخیر باید به دو نکته مهم توجه داشته باشیم، نخست اینکه وجدان افکار عمومی و ملت‌ها در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی برانگیخته شده است و با مردم غزه احساس همدردی می‌کنند، اما دانشجویان آمریکا که در سراسر دانشگاهها قرار گرفته و حق آزادی اعتراض دارند زیر بار فشار دولتی که تحت سلطه لابی صهیونیسم این کشور قرار گرفته،مقاو مت می کند.

وی با بیان اینکه این اعتراضات تنها به افکار عمومی آمریکا بسنده نمی‌شود،افزود: در واقع اکثر مردم اروپا که حاکمان آنها به گونه‌ای مستقیم و غیرمستقیم از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند،دست به اعتراض زده و مخالفت خود را با آنان نشان می‌دهند.

آیت الله ایازی ضمن انتقاد از اعمال خشونت پلیس آمریکا نسبت به دانشجویان، یادآور شد: بدیهی است که با اعمال خشونت پلیس بر علیه دانشجویان و حتی مردم، ماهیت وحقوق بشر برملا شد،همانگونه که در دوران جنگ آمریکا با ویتنام مردم اقدام به اعتراض به جنایات حاکمان خود پرداختند،امروز نیز بر علیه این جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت دولت های غربی مخالفت خود را نشان دادند. شاید بتوان گفت در این دوره برخلاف دهه ۶۰ میلادی اعتراضات بسیار گسترده‌تر و مخالفت با سیاست غربی بیشتر و گسترده تر است.

این استاد دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه اعتراضات افکار عمومی به صورت روزانه در حال گسترش بوده و از کنترل سیاستمداران خارج شده است، افزود: با توجه به اینکه دولت آمریکا تمایلی به شکل‌گیری این گونه اعتراضات ندارد اما این امکان در امریکا فراهم است تا همه مردم از جمله دانشجویان بتوانند در دانشگاه‌ها و خارج از آن مخالفت خود را بیان کنند و حتی دانشجویانی که به دنبال امور سیاسی نیستند بتوانند اعتراض خود را نشان دهند، این گونه اعتراضات برای ما قابل تامل است هنگامی که در یک جامعه چنین آزادی وجود داشته باشد شاهد تاثیر آن به صورت گسترده هستیم.

وی با تاکید بر نفوذ لابی رژیم صهیونسیتی بر دولتمردان آمریکا ادامه داد: اعمال خشونت بر علیه دانشجویان نشان می‌دهد که لابی رژیم صهیونسیتی در آمریکا چگونه نفوذ کرده است، چرا که در جنگ ویتنام فقط در بخش‌هایی حمایت می‌کردند اما در حال حاضر با توجه به فشار افکار عمومی حاضرند که نامه رسمی هیئت دولت آمریکا در محکومیت دولت و اعتراض به جنایت خشونت بار رژیم صهیونسیتی را نادیده گرفته و همچنان کنگره آمریکا کمک‌های گسترده‌ای را برای حمایت رژیم صهیونسیتی تصویب می‌کند که نشان از نفوذ قوی و گسترده لابی رژیم صهیونسیتی در آمریکا و اروپا دارد.

این استادیار دانشگاه ضمن اشاره به انتخابات پیش روی آمریکا عنوان کرد: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نقش افکار عمومی در آن، با این وجود نگران گسترش آن هستند و به اعمال خشونت نسبت به مردم پرداخته و اعتراضات آنان را نادیده می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در واقع رقیب ریاست جمهوری آمریکا فردی با سیاست‌هایی به مراتب بدتر از رئیس جمهور فعلی است،به عنوان مثال در زمان ریاست جمهوری ترامپ سفارت آمریکا در بیت المقدس بازگشایی شد که نشان از رئیس جمهور آینده آمریکا با شرایطی به مراتب بدتر و خطرناک‌تر است و مردم آمریکا دقیقاً از این شرایط آگاه هستند که در زمینه سیاسی کاندیداها دچار چالش خواهند شد.

Image

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

 

پس بشارت ده به آن بندگان من كه به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم