ایران، قم

34.8°C
آسمان صاف
یکشنبه
29.4°C / 41.32°C
دوشنبه
27.39°C / 41.39°C
سه شنبه
29.25°C / 41.12°C
چهارشنبه
30.69°C / 41.88°C
پنج شنبه
31.92°C / 42.37°C
جمعه
28.22°C / 40.15°C
بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در پی حملات بی‌رحمانه اسرائیل به نوار غزه

بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در پی حملات بی‌رحمانه اسرائیل به نوار غزه

بسمه تعالی

ده‌ها سال است جمعی از یهودیان با فریب و زور و با یاری قدرت‌های استعماری، بر مردم بومی فلسطین مسلط شده‌اند. اینان با پشتیبانی قدرت‌های جهانی و با تکیه سلاح‌های پیشرفته، بیش از هفت دهه است که علیه مسلمانان زیر سلطه خود، به جنایات سازمان یافته اقدام می‌کنند. اینان خود را قوم برگزیده دانسته و با همان خوی فرعونی، به دیده تحقیر به مردم ساکن فلسطین نگاه کرده و آنان را فاقد ابتدایی‌ترین حقوق انسانی می‌دانند. با این تفکر و با تکیه بر حامیان قدرتمند خویش، تمامی قوانین بین‌المللی را نقض کرده و اقدام به نسل‌کشی تدریجی کرده‌اند. قطعا حضرت موسی(ع) پیامبر بزرگ خدا، از این متکبران به خدا پناه می‌برد؛ چنانچه خداوند از قول ایشان فرمود «من به پروردگار عالم از شرّ هر متكبّرى كه به روز حساب ايمان ندارد، پناه مى‌برم».(سوره غافر، آیه ۲۷)

فوران خشم فلسطینیان برای اولین بار آنان را به حمله‌ای واداشت که نتیجه بیش از هفتاد سال تحقیر، محاصره، تخریب منازل، زندانی کردن و کشتن آنان است. اکنون این مستکبران و حامیانشان، بدون توجه به عوامل هفتاد ساله این حمله، خود را مظلوم و مدافع معرفی کرده، با نمایش دروغین و یا بزرگ‌نمایی اتفاقات، سعی در موجه نشان دادن رفتارهای غیرانسانی خود کرده، بدترین جنایت، ویرانگری و نسل‌کشی را مرتکب می‌شوند.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با اعلام اینکه اسرائیل نمی‌تواند با جنگ، فلسطینیان را مطیع خود کند؛ از سازمان ملل، جامعه جهانی، رهبران ادیان بزرگ، به‌ویژه ادیان ابراهیمی و دولت‌های مسلمان می‌خواهد تا دولت اسرائیل را وادار به پذیرش معاهدات و قطعنامه‌های جهانی مبنی بر بازگشت به دوران پیش از جنگ ۱۹۶۷م و حقوق برابر شهروندان نمایند. همچنین از سیاستمداران منطقه می‌خواهد ضمن تلاش برای آتش‌بس و کنترل جنگ‌طلبان، هوشمندانه از سرایت آتش این جنگ نابرابر به کشورهای خاورمیانه جلوگیری نمایند و در این برهه حساس بر اساس مصلحت‌سنجی و منافع ملی سیاست‌ورزی کنند.

 مجمع مدرسین، اتفاق اخیر را فرصتی می‌داند تا در چارچوب قوانین بین‌المللی، کشورهای مسلمان منطقه با یکدیگر به تعامل مثبت پرداخته و موضع واحدی در برابر اسرائیل اتخاذ کنند و معتقد است که جنگ اخیر، معلول دهه‌ها نادیده گرفتن حقوق یک ملت و خشم فروخته ساکنان مظلوم فلسطین است و آن را درسی می‌داند برای تمامی دولت‌ها که به حقوق ملت خویش احترام گذارند تا مانع از آسیب‌های احتمالی شوند.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

۱۴۰۲/۷/۲۰

🆔@majmaqomh

Image

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

 

پس بشارت ده به آن بندگان من كه به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم