ایران، قم

34.8°C
آسمان صاف
یکشنبه
29.4°C / 41.32°C
دوشنبه
27.39°C / 41.39°C
سه شنبه
29.25°C / 41.12°C
چهارشنبه
30.69°C / 41.88°C
پنج شنبه
31.92°C / 42.37°C
جمعه
28.22°C / 40.15°C
بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت روز قدس

بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت روز قدس

بسمه‌تعالی
روز قدس نماد مبارزه با اشغالگری و تجاوز علیه کیان مسلمانان است. جمعه آخر ماه مبارک رمضان، مسلمانان در مقابل سال‌ها سرکوب و خشونت رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، به حمایت از مبارزات مردم فلسطین و نفی اشغال‌گری صهیونیست‌ها می‌پردازند.
امام خمینی (ره) روز قدس را یک روز جهانی ‌خواند که فقط اختصاص به قدس ندارد؛ بلکه روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روزی است که باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود ( پیام سال ۱۳۵۸). بنابراین حمایت مسلمانان از مبارزات مرم فلسطین در مقابل اشغالگری و نژادپرستی صهیونیست‌ها در این روز، نمادی از مبارزه با ظلم و ستم‌ورزی قدرت‌های استکباری است.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ضمن اعلام انزجار از اشغالگری صهیونست‌ها در اشغال قبله اول مسلمانان و ایجاد مصائب برای مردم مظلوم فلسطین، حمایت خود را از انتفاضه مردم فلسطین اعلام می دارد. همچنین این مجمع مراتب انزجار خود را نسبت به تجاوز عربستان و امارات به مردم مظلوم یمن، تجاوز روسیه به اوکراین و جنایات گروه‌های تروریستی علیه مردم مظلوم افغانستان و دیگر نقاط دنیا اعلام دارد.
مردم مسلمان ایران چون سال‌های گذشته با شرکت در راهپیمایی روز قدس، حمایت خویش را از انتفاضه و مبارزه مردم فلسطین با صهیونیست‌ها اعلام می‌کنند. آحاد مردم مسلمان را به شرکت در این راهپیمایی دعوت می‌نماییم.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
۱۴۰۱/۲/۸
آدرس مجمع در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و ایتا♻️@majmaqomh

Image

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

 

پس بشارت ده به آن بندگان من كه به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم