اخبار

بیانیه هیات رییسه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان در واکنش به سقوط هواپیمای مسافربری

مطالب مرتبط

بسم الله الرحمن الرحیم
خبر تلخ بود و‌ جانفرسا و جان ایران عزیز امروز دوباره مجروح شد؛ مجروح زخم‌هایی پی در پی که بیش از پیش اعتماد و امید مردم را نشانه گرفته است. ایران هنوز سوگوار شهادت مظلومانه سردار سلیمانی بود که جمعی از هموطنان به دلیل سوء مدیریت در مراسم تشییع سرباز وطن در کرمان جان خود را از دست دادند، افزون بر هموطنانی که در چند روز اخیر قربانی سوانح جاده‌ای در گوشه و کنار کشور شدند.
هنوز اندوه از دست دادن آنها التیام نیافته بود که خبر آمد همه مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی پرواز ۷۵۲ در شبی که پایگاه امریکایی عین الاسد در عراق مورد حمله سپاه پاسداران قرار گرفت، در اثر سانحه‌ای دل‌خراش جان خود را از دست داده‌اند.اما آنچه بر این غم ها افزود، فرار از پاسخگویی و بیان حقایق و دلایل اصلی سقوط هواپیما بود. در حالیکه از زبان مقامات و رسانه های خارجی خبر از فعال شدن سامانه پدافندی کشور و اصابت موشک به عنوان دلیل سقوط این هواپیما مطرح می‌شد، مقامات و رسانه‌های رسمی اصرار داشتند که نقص فنی عامل این سانحه بوده است
متاسفانه آنچه که بر عمق این فاجعه افزود، تاخیر در بیان حقایق و کتمان دلایل اصلی سقوط بود. این نوع مواجهه با رخداد تلخ جان باختن هم‌وطنان و نوع رفتار رسانه‌های رسمی و به خصوص صدا و سیما به موجی از بی‌اعتمادی‌ها دامن زده است که در عمل مرجعیت اخبار را به رسانه‌های غیر واگذار کرده است. سؤال این است که چه آسیب و تهدیدی می‌تواند برای امنیت ملی کشور از این رویه و رفتار جدی‌تر باشد؟
هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ضمن ابراز تأسف عمیق نسبت به این ضایعه تلخ و تسلیت به بازماندگان و ملت ایران، از مقام های مسئول می خواهد به جای فرافکنی، جبران خسارت های معنوی و مادی به بار آمده را در اولویت قرار دهند و ضمن عذرخواهی از ملت ایران و خانواده های همه جانباختگان ایرانی و غیر ایرانی و پذیرش مسئولیت این فاجعه ملی با عزل و مجازات عاملان و نیز خاطیانی که سعی در پنهان کاری و فریب افکار عمومی داشتند، پاسخگوی اعتماد از دست رفته شهروندان ایرانی باشند.
خوانده شده 257 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا