اخبار

حمایت 145 تن از شاگردان آیت الله منتظری از دکتر روحانی

ملت فهیم و آگاه ایران؛

رسیدن به توسعه همه جانبه ایران و حفظ ملک و آئین حق طبیعی ما می باشد و احساس مسئولیت افراد جامعه در این مسیر کارساز است. در این باره فرزندان شما در حوزه علمیه، چند نکته را به عرض می رسانند:

یکم: اصل حضور مردم در انتخابات و استفاده از این حق، از این باب اهمیت دارد که خداوند تغییر وضعیت هر جامعه را در پرتو دگرگونی خود آنان و مشارکت در سرنوشت خویش می داند. حضرت علی (ع) در سفارشات پایانی عمر خویش امر به معروف و نهی از منکر را مورد سفارش قرار داده، نتیجه ترک این دو مهم را مسلط شدن بَدان بر مردم جامعه می دانند. قطعا شرکت در سرنوشت و انتخاب رئیس جمهور مطلوب، از مصادیق معروف می باشد. اگر در اثر عدم حضور مردم در این عمل اجتماعی بزرگ، کاندیدا هایی که از تعهد و تخصص لازم برخوردار نباشند، با سردادن شعارها و وعده های غیر قابل انجام و بدون پشتوانه، در مصادر اجرایی قرار گیرند، و موجب خسارت و بحران بر جامعه در ابعاد مختلف داخلی و خارجی گردند؛ در این صورت جز ملامت خود نمی توان دیگران را مقصر جلوه داد و خسارت های غیرجبران آن جز به دوش مردم نخواهد بود.

دوم: مرحوم استاد، آیت الله العظمی منتظری در طول حیات خویش بارها از خصوصیات و شاخص های رئیس جمهور سخن به میان آورده و بر آن تأکید داشتند از جمله: "حکومت بر مردم را اعتباری و امانت بداند و بدان خیانت نکند. در مسیر اجرای قانون و استیفای حقوق ملت شجاعت داشته و استقلال خویش را حفظ کند. وعده های غیرعملی ندهد و مردم را به خودی و غیرخودی تقسیم ننماید و از انحصار طلبی پرهیز کند و از نظرات متخصصان با هر گرایشی بهره برداری نماید. از حکومت های استبدادی عبرت گیرد و بداند با رعب، وحشت و زندانی کردن آزادی خواهان نمی توان حکومت کرد. به اصول قانون اساسی نگاه متوازن داشته باشد. حفظ نظام را واجب نفسی نداند بلکه مقدمه برای اجرای احکام اسلام و حقوق ملت بداند. ملاک وی در کرامت، کرامت ذاتی انسان فارغ از هر ایده، مذهب و جناح خاص باشد. با تندروی در عرصه بین المللی، مقدمه جنگ را فراهم نکند و با شعارهای تحریک آمیز، تند و توخالی بحران داخلی و بین المللی ایجاد نکند و مسائل بین المللی را با استفاده از عقلا و افراد متخصص با مذاکره و ارتباط، حل و فصل نماید. از مراکز و موانع پیش روی وعده هایش با مردم سخن بگوید و آنها را افشا نماید.با امتیاز دادن به اقلیت مخالف حقوق ملت و جلب رضایت آنان، ملت و دولت را در حاشیه قرار ندهد. در پی ذبح حقیقت به پای مصلحت نباشد و حامی سکوت گورستانی – امنیتی نباشد. منابع نفت و گاز و... را از آن همه ملت ایران بداند و با وجود این منابع بتواند مردم را از تنگناهای اقتصادی برهاند و ... ."

سوم: دولت یازدهم در حالی با رأی مردم بر مسند قرار گرفت که در پی ناکارآمد های دولت نهم و دهم، معضلات، مشکلات و خسارت بسیاری بر کشور و مردم در ابعاد داخلی و خارجی تحمیل شد تا جایی که حتی مدافعان و پشتیبانان آن دولت، گرچه دیر هنگام اما سر انجام بدان پی بردند. دولت یازدهم توانست تا حد زیادی با توجه به قدرتی که داشت و با وجود موانع عدیده، آرامش را به بخش های عمده ای از کشور باز گرداند. این بدان معنا نیست که این دولت به طور کامل از کارگزارانی کارا بهره برد که با وی، که حاصل نظر مردم است، هماهنگ بو ده اند و به یقین کاستی هایی در کار این دولت نیز وجود داشت اما با توجه به در نظر گرفتن تمام مقتضیات، شرایط و موانع موجود، می توان گفت این دولت در مجموع از نمره قابل قبولی برخوردار است. اما پیشرفت و توسعه متوازن در آینده مشروط به رفع کاستی ها در برخی برنامه ها و استفاده از کارگزاران کارآمدتر و هماهنگ با ایده های منتخب مردم است.

در نتیجه:با توجه به این که دولت یازدهم هنوز در آغاز راه است و نهال غرس شده توسط وی نیاز به آبیاری و باروری و در نتیجه رو به ثمر دهی است و روی کار آمدن متصدیان جدید که از کارنامه آنان بدست می آید در یک دوره تنها می توانند تجربه کسب نمایند؛ و برای جلوگیری از خسارات مذهبی و ملی برای نسل حاضر و آینده؛ ما، جمعی از شاگردان مرحوم آیت الله العظمی منتظری ضمن ترغیب مجدد مردم به شرکت گسترده و خردمندانه در انتخابات 29 اردیبهشت، انتخاب جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی را به صلاح ملک و آیین و موجب سربلندی کشور می دانیم ان شاءالله.

جمعی از شاگردان مرحوم آیت الله العظمی منتظری:

غلامحسین ایزدی، سیدعلی ایازی، ابوالفتح الهی، احمد عابدینی، حسین عرب کاشانی، محمدعلی حبیب الهی، محمدتقی متقی، سیدابوالفضل موسویان، سیدحسین حسینی، رضی الله سعادتی، علی طالب، غلامحسین قیصری، سیدهادی هاشمی، محمدجعفر سعیدیان فر، محمدتقی فاضل میبدی، مسعود ادیب، سید صادق قادری، عباسعلی فاتح، حسن انواری، مرتضی معینی، احمدرضا اسدی، عبدالرحیم سلیمانی، غلامحسین نادی، عمادالدین باقی، محمدعلی طالب، محمدعلی کوشا، محمود واحد، محمد نصر، سیف الله محمدی، محمد مقدسی، علی معتمدی، حسین محمدی رهنانی، محمود صلواتی، حسن بنکدار، محمود خطیب، هادی قابل، سیدعلی میرموسوی، سیدرضا حسینی امین، حسین قیومی، مهدی فاضل، حسنعلی مصطفایی، اسدالله حسن زاده، علی اصغر کیمیایی فر، محمدعلی اصفهانی وطن، محسن روح الله، غلامرضاداوری، مهدی پیرمردایان، علی حسین صفری، مرتضی منتظری، سیداحمد مجیدی، صفرعلی باقری، محمدحسن موحدی ساوجی، وحید رحیمیان، سیدشهاب الدین حسنی، محمدرضا کرباسی، مجتبی لطفی، حسین مقدس نژاد، سیدمحمد ارسنجانی، علی پارسا، سیدصادق طباطبایی، محمود رحیمی، محسن ولایتی، اصغر صالحی، حسین شیاسی،رضا شیاسی، سیدحسن صدیقی،حسین کتابی، علی انتشاری، علی شیاسی، محمدتقی زهرایی، حسن شیاسی، محمدرضا محمدی، محمدرضا زمانیان، سیداحمدرضا احمدپور، عبدالکریم کیوان نژاد، حسینعلی احمدیان، مرتضی احمدیان، احمد محمدی، احمد پورنمازی، ولی الله احراری، ابوالفضل نجفی، حسنعلی زارع، حمید فرزانه خو، فاضل فردوسی، ابوالحسن الله بداشتی، علی الله بداشتی، مصطفی ربانی، مرتضی حاج امینی، هادی نجفی، علی نودهی، سیدابراهیم حجازی، سیدمحمد حسینی، مرتضی شعبانلو ، براتعلی صالحی، نادعلی صالحی، محمدجواد صالحی، نعمت الله صالحی،حسن ارمی، حسن رحیمی، نبی الله بهاری، حسن اسماعیلی، محمدعلی واعظی، حسن صالحی، حسین معصومی، اسماعیل محمدزاده، حسنعلی نوریها، علی شیری، شمس الدین خسروی، حسنعلی ابوطالبی، حسن شعبانی، محسن ابراهیم، محمدعلی سادات، علی شاهزیدی، سیدمحمد حسینی، احمدی کرمانی، حجت الله اخضری، عباس اخضری، عبدالرسول عطایی، حسین آشوری، غلامرضا حجتی، محمود دردکشان، محمد مهرابی، احمد شریفیانا، ابراهیم گلشادی، توکل شیری، سیدحامد حسینی، سیدباقر موسوی، محسن رحیمی، سیدجواد مهری، حسن باقری، مجتبی باقری، مجتبی نامداری، مصطفی میراحمدی، عبد الله قیصری.

خوانده شده 1055 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا