اخبار

رد ادعای فارس نیوز درباره اعدام های سال 67

موسوی تبریزی: از خود رییسی بپرسید

«حکم‌های ۶۷ به رییسی ابلاغ شده بود»

آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی می‌گوید: این مسلم است که آقای رییسی جزو آن دسته افرادی بودند که حکم درباره‌ی زندانی‌های سال ۶۷ به او ابلاغ شده بود.

موسوی تبریزی در گفت‌وگویی با خبرنگار انصاف نیوز در واکنش به انتشار ادعایی در کانال تلگرامی خبرگزاری فارس درباره ی مسوولین قضایی سال ۶۷ گفت: «این ادعا که من در سال ۶۷ دادستان انقلاب بوده‌ام دروغ محض است. من در سال ۶۷ و  ۶۸ در قوه قضاییه نبوده‌ام بلکه نماینده‌ی دوره‌ی سوم مجلس بودم».

کانال تلگرامی وابسته به خبرگزاری فارس (فارس پلاس) ادعا کرده بود که دادستان کل انقلاب در سال ۶۷ موسوی تبریزی بوده است.  همچنین در متن ادعایی این کانال تمامی مناصب قضایی سال ۶۷ به افرادی در جناح چپ از جمله موسوی خوپینی‌ها، [مرحوم] موسوی اردبیلی، موسوی تبریزی، مجید انصاری و محسن آرمین نسبت داده است. این متن ادعایی فارس در کانال های هواداران رییسی به طور گسترده منتشر شده است.

موسوی تبریزی در این باره گفت: «این مسلم است که آقای رییسی جزو آن دسته افرادی بودند که حکم درباره‌ی زندانی‌های سال ۶۷ به او ابلاغ شده بود. رییسی بعد از آقای لاجوردی جانشین دادستان انقلاب تهران بود و این موضوع را از خود آقای رییسی باید بپرسید. از سال ۶۲ دادستان انقلاب تهران و دادستان کل کشور ادغام شده و جدا نبوده است».

همچنین این موضوع در زندگینامه‌ی سیدابراهیم رییسی تایید شده که توسط سایت وی منتشر شده است. وی از سال ۶۴ تا ۶۸ جانشین دادستان انقلاب تهران بود. البته بخشی از متن منتشر شده در فارس پلاس صحیح است؛ همچنان که موسوی تبریزی می‌گوید: «در سال ۶۷،  آیت الله موسوی اردبیلی رییس شورای عالی قضایی و موسوی خویینی‌ها، دادستان کل کشور بوده است».

متن تکذیبیه آیت الله موسوی تبزیزی

با سلام
من سید حسین موسوی تبزیزی هستم
در پاسخ به مطالب سایت منتسب به جناب آقای رئیسی عرض می کنم
1. در سال 67 اصلا دادستانی کل انقلاب وجود نداشت چون در سال 62 دادستانی انقلاب و عمومی با تصویب مجلس شورای اسلامی ادغام گردید.
2. من از سال 63 بعد از ادغام از قوه قضائیه مستعفی شدم و حضرت امام (ره) استعفای مرا پذیرفت و در سال 66 از سوی مردم شریف تبریز برای مجلس شورای اسلامی برگزیده شدم و تا خرداد سال 71 در مجلس بودم.

خوانده شده 1005 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا