بیانیه ها و پیام ها

شماره 19 تقدیر و حمایت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از ریاست محترم مجلس درباره سخنان ایشان در مورد بازداشت نماینده همدان

تاریخ 1380/10/26
تقدیر و حمایت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از ریاست محترم مجلس درباره سخنان ایشان در مورد بازداشت نماینده همدان

بسمه تعالی

ضمن عرض تحیت و سلام:
اقدام شجاعانه و موضع گیری شایسته جناب عالی و نمایندگان محترم در دفاع از کیان مجلس شورای اسلامی و مصونیت نمایندگان و رفع توقیف غیر قانونی از نماینده آگاه، ایثارگر و جانباز همدان جای بسی قدردانی و تشکر دارد.
ملت قدرشناس و آگاه ایران بر مبنای جمهوریت نظام و نقش تعیین کننده آرای ملت، دفاع از حقوق حقه انسانها به ویژه نمایندگان خود را در مجلس، دفاع از ارزشهای انسانی و اسلامی می داند و ضمن پایبندی به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی، هرگونه ظلم و اجحاف و قانون شکنی را از سوی هر جناح و هر کسی که باشد محکوم می نماید و نادیده گرفتن حقوق قانونی آنان را اهانت به خود تلقی می کند. ما ضمن توجه به اصول قانون اساسی تمشیت امور قوای سه گانه بر اساس قانون اساسی را صلاح مردم و نظام مردم سالاری دینی دانسته و تفسیر های غیر معقول و نامتعارف از قانون اساسی را که باعث برخوردهای ناصواب در جامعه می شود به صلاح ملت و مملکت نمی دانیم. امیدواریم که دست اندرکاران امور قوای مزبور از قضایای پیش آمده اخیر که موجبات نگرانی خاطر ملت شریف را فراهم ساخت به عنوان تجربه تلخ درس عبرت بگیرند و در رفع همه مشکلات متکی به اصول قانون و مستظهر به ارادت ملت باشند.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

خوانده شده 76104 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا