گفتار

این فرد «سخنگوی داعش» بود
واکنش فاضل میبدی به اظهارات بهرام‌پور
استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به اظهارات فردی در شبکه اول سیما که خواستار زجرکُش کردن بازداشتی‌های اعتراضات اخیر و قطع کردن پا و دست و در آوردن چشم آنها شده بود گفت: به نظر من دست‌های نفوذی به داعشی گری و یا به مجاهدین خلق و یا به جاهای دیگر وصل می‌شود که می‌خواهد نظام و اسلام را از طریق این نوع تفسیر های بی جا از اساس خراب کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی فاضل میبدی در گفتگو با سایت خبری مدارا با اشاره به سخنان ابوالفضل بهرام پور در صداوسیما در خصوص معترضین حوادث اخیر به افزایش شبانه قیمت بنزین گفت: فکر می کنم فردی که این حرف ها را زد سخنگوی داعش بود. یعنی این سخنان نوع ترویج و تبلیغ روحیه داعشگری در کشور که همه دنیا آن را محکوم می کند و ما هم با آن می جنگیم. وی با بیان اینکه این نوع آیات قرآن را باید در زمان مربوط به خود دید گفت: این که این موضوع را با فردی که به خاطر مشکلات زندگی به خیابان می آید و در قانون اساسی هم برای او حق اعتراض پیش بینی شده است مقایسه کنیم ظلم به قرآن و ظلم به آن کسی است که می خواهد اینگونه محاکمه شود.
استاد دانشگاه مفید قم گفت: من بر این باورم قبل از اینکه این بنده خدا که این حرف ها را از روی جهالت زده، مقصر باشد، مقصر اصلی صداوسیما است که اسلام و قرآن را در قرن ۲۱ اینگونه معرفی می کند. فاضل میبدی ادامه داد: این اسلام هراسی و اسلام ستیزی که در دنیا تبلیغ می شود وقتی این موارد را می بینند می گویند که وقتی در جمهوری اسلامی که مرکز تشیع و اسلام است در رسانه ملی و رسمی کشور یک نفر اینگونه سخن می گوید و حتماً بر همین مسلک است. این در حالی است که به دستور امام خمینی رجم که یک نوع حد برای زنان محسنه بود را به دلیل اینکه در دنیای امروز وهن به اسلام می شود تعطیل کردند اما این فرد می خواهد مصله را در تلویزیون تبلیغ و ترویج کند.
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: چرا این افراد آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها و عفو و بخشش آورده شده است را نگاه نمی کند. قرآنی که می گوید به مخالفین حق اعتراض بدهید و با آنها مشورت کنید چرا اینها را نگاه نمی کنیم و به آیه ای چسبیده ایم که مربوط به زمان پیامبر است که می خواستند یک گروهی به عنوان کسانی که می خواستند اسلام را از بین ببرند. فاضل میبدی با بیان اینکه باید جلوی این افراد را گرفت گفت: به نظر من خطر این نوع افراد در تلویزیون جمهوری اسلامی از خطری که عده ای می آیند و اماکن را تخریب می کنند بیشتر است. چون این افراد فرهنگ اسلام و دین را آتش می زنند. فرد معترض پمپ بنزین آتش می زند و دستگیر و محاکمه می‌شود و این فرد فرهنگ اسلام و دین را آتش می‌زد و راحت در تلویزیون نشسته و حرف می‌زند. وی در پایان گفت: به نظر من دست‌های نفوذی که به داعشی گری و یا به مجاهدین خلق و یا به جاهای دیگر وصل می شوند که می خواهد  نظام و اسلام را از طریق این نوع تفسیر های بی جا از اسلام خراب کنند.
 
خوانده شده 256 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا