یادداشت

بیانیه مجمع مدرسين و محققین حوزه علمیه قم  در حمایت از مواضع آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله مبنی بر تعامل با جهان

مطالب مرتبط

بیانیه مجمع مدرسين و محققین حوزه علمیه قم  در حمایت از مواضع آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله مبنی بر تعامل با جهان
بسم الله الرحمن الرحیم
قل الحق من ربکم (الکهف:29)
به دنبال درخواست بجا و خردمندانه مرجع بزرگوار حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، مبنی بر گشودن باب مذاکره و تعامل با جهان جهت حل مشکلات معیشتی مردم در ملاقات با رئیس مجلس، جریان تندرو از سخن حق و اظهار نظر خردمندانه معظم له سخت برآشفت و در یکی از سایتها که همیشه خودش را محور حق و عدالت می‌داند، این مرجع بزرگوار را مورد تنقیص قرار داد و تعابیری دور از ساحت علم و اخلاق بکار برد.
مراجع و عالمان دین همواره ملجا و پناه مردم بوده و در برابر هرگونه بی‌عدالتی و آسیبی که مردم را تهدید نماید، بی‌تفاوت نبوده‌اند؛ حال چه آسیبی مهلک‌تر از فقر و مشکلات معیشتی که دامن کثیری از افراد جامعه را گرفته و نظام و ملت را تهدید می‌کند.
آیت الله صافی بر حسب دغدغه‌های دینی، از این تهدید و آسیبی که مردم را نشانه گرفته، سخت نگران و بیمناک است و براساس وظیفه‌ای که به فرمایش امام علی (ع) به عهده عالمان دین است مبنی بر اینکه خدا از علما پیمان گرفته است که در برابر پرخوری و سیری ظالم و گرسنگی مظلوم آرام و قرار نداشته باشند (نهج البلاغه، خطبه 3)، حاکمان و مسئولان را انذار و اندرز داده است. در مورد مظلومان افغانستان نیز این مرجع بزرگوار فریاد برآورد و نجات آنان را از چنگ ظالمان وظیفه همه دانست.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، حمایت از سخنان و مواضع این مرجع بزرگوار شیعه را وظیفه خود دانسته و از همه علما و مراجع محترم می‌خواهد تا در برابر انحرافات و مشکلاتی که مردم و نظام را تهدید می‌کند، بی‌تفاوت نبوده و سخن حق را بر زبان آورند؛ چراکه وانهادن امر به معروف و نهی از منکر، به تعبیر مولا علی (ع) موجب سلطه بدان و بدی‌ها در جامعه می‌شود.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
۷/۸/۱۴۰۰
آدرس مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در شبکه‌های اجتماعی
@majmaqomh
 
خوانده شده 85 بار
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا