یادداشت

بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت روز جهانی قدس
بسمه تعالی
قالَ النَّبِيَّ (ص): مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ.
ظلم و جنایات رژیم غاصب اسرائیل نسبت به مردم مظلوم فلسطین بر كسی پوشیده نیست؛ به ویژه این كه در این روزگار به پشتیبانی دولت تندروی آمریكا، دامنه این جنایات افزایش یافته است. اتحاد مثلث آمریكا، اسراییل و برخی کشورهای منطقه برای اختلاف انداختن میان امت اسلام از جنایات جدید در منطقه خاورمیانه است كه سود آن برای اسراییل و زیان آن برای مردم مسلمانان به ویژه فلسطینیان است. هیچ‌گاه انتظار نمی‌رفت حاکمان برخی کشورهای اسلامی، دست در دست حاكمانی گذارند كه جز زیان و فلاكت مسلمین چیزی نمی‌خواهند.
انتقال سفارت آمریكا به بیت‌المقدس، شهید شدن ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی در راهپیمایی‌های «جمعه بازگشت» در نوار غزه و جریان خطرناک معامله قرن از جنایاتی است كه نمی‌توان از كنار آن به سادگی گذشت. خوشبختانه ملت ایران همیشه در كنار مردم فلسطین برادرانه ایستاده و از هیچ كمكی دریغ نكرده و برای اظهار همدردی و همدلی هر سال در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، این همدلی را به بهترین وجه به نمایش گذاشته است.
امسال چهل و یکمین سالگرد برگزاری روز جهانی قدس است و ملت بزرگ ایران در كنار دیگر مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در كشورهای اسلامی و غیراسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، حضور خود را در راهپیمایی روز قدس اعلام می‌دارند.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در راستای اعلام وفاداری با مردم مظلوم فلسطین، از ملت ایران و سایر مسلمانان جهان می‌خواهد در این راهپیمایی مهمِ آخرین جمعه ماه مبارك رمضان شركت كرده و جنایات رژیم صهیونیستی و همدستانش را كه روز به روز وقیح‌تر شده است، محكو م نمایند.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
۹/۳/۱۳۹۸
 
 
خوانده شده 335 بار
برچسب ها
Share this article
برای نوشتن دیدگاه وارد سایت شوید.
بازگشت به بالا